Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Roefeldag valt in de prijzen

De Stichting Stimu-leren reikt de zogenaamde Stimulusprijs al uit sinds 1999. Het doel van deze jaarlijks terugkerende prijs is het stimuleren en/of promoten van het vak techniek over de volle breedte in de Euregio Maas-Rijn. De stichting richt zich hierbij vooral op activiteiten voor jongeren.

De prijs bestaat uit een geldbedrag van € 500 inclusief een kleinood in de vorm van een beeldje van Jan Pieter Minckelers (uitvinder van het lichtgas in 1781) die de Stichting als lichtend voorbeeld heeft gekozen en tot uitdrukking komt in haar logo.

Uit de inzendingen heeft de jury na zorgvuldige afweging de uiteindelijke prijswinnaar bepaald.

De Stimulusprijs 2018 wordt toegekend aan:

Het Roefelcomité Parkstad Limburg

De motivering voor deze toekenning is dat het comité, bestaande uit Jean Weijers (voorzitter), Luc Stel, Bernadette Koeleman en Jan-Willem Gooyen op een laagdrempelige en speelse manier kinderen van de basisscholen laat kennismaken met bedrijven en instellingen. Dit gebeurt tijdens de zogenaamde Roefeldagen welke georganiseerd worden door de scoutingverenigingen van Bekkerveld en St. Jan Baptist uit Meezenbroek in Heerlen.

Roefelen is een van oorsprong Belgisch-Nederlands woord voor 'snuffelen' of 'ontdekken'. Vooral het ontdekken was een van de belangrijkste motiveringen van de jury om de Stimulusprijs toe te kennen. Een kijkje achter de schermen nemen met als insteek hoe bijvoorbeeld een product wordt gemaakt en welke machines en gereedschappen daarvoor worden gebruikt. Deze opzet is helemaal in lijn met de doelstelling van de Stichting Stimu-leren: het promoten van techniek en de bijbehorende technische beroepen bij de jeugd. Daarnaast is deze prijs een stimulans voor het Roefelcomité en de organiserende scoutingverenigingen om deze Roefeldagen nog jarenlang en op enthousiaste wijze te blijven organiseren.

De Stimulusprijs zal met een feestelijk tintje worden uitgereikt bij de aftrap van de Roefeldag op 10 november 2018 bij Scouting St. Jan Baptist om 10.00 uur.

Scoutingbekkerveld.nl maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Je geeft door gebruik te blijven maken van deze website, of door op 'accepteren' te klikken, toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid. Privacy- en cookieverklaring.

  
EU Cookie Directive plugin by www.channeldigital.co.uk